1903 - Denmark - SK 0259 - 5853
5 øre Våben i parstykke på brev med langt indhold dateret i Maare annulleret med BLÅT stjernestempel ELLESTED og sidestemplet bureau Nyborg - Faaborg T.10 d. 4.2.1903 til Bramminge.
Lot: 323445
DKK 100.00 |
Sold out
Coat of Arms
Coat of Arms tk. 12 3/4
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels