1934 - Denmark - 202 - 8791
10 øre Bølgelinie på brevkort (Tranebjerg Kirke, Samsø) dateret Ballen og annulleret Aarhus d. 6.7.1934 og sidestemplet "Fra Færgen" til Middelfart.
Lot: 324518
DKK 150.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Postcards > Denmark Towns and Views