1920 - Denmark - SK 1633 - 4880
7 øre Chr. X på brevkort (Landejendom) dateret i Sløsse og annulleret med stjernestempel ØSTER-ULSTED og sidestemplet Nysted d. 11.3.1920 til Nysted.
Lot: 324548
Ended | 11/11/2020 21:29:42 |
Winning bid: | DKK 233.00 |
Bid history: | 3 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views