1921 - Norway
20 øre Posthorn på brev ned indhold dateret ombord på S/S "Hera" ud for Molde annulleret med sejlende bureaustempel Åndalsnesruten d. 27.6.1921 og sidestemplet Nordlands Postexp. H d. 27.6.1921 til Vennerslund pr. Nr. Alslev, Danmark.
Lot: 324753
Ended | 18/11/2020 21:09:46 |
Winning bid: | DKK 125.00 |