1912 - Iceland

1 eyr og 4 aur Sigurdsson uafstemplet på brevkort (Fuglefangere på Vestmannaøerne) dateret ombord på inspektionsskibet "Islands Falk" d. 21.4.1912 til København. Skramme på billedsiden.

Lot: 326201
Ended 13/01/2021 21:46:11
Winning bid: DKK 75.00
Bid history: 1 bids