1944 - Norway - 1000
20 øre Løve og Julemærke 1944 på brev med indhold dateret Tönnevoldgård d. 17.12.1944 og stemplet Grimsdal d. 20.12.1944 til København, Danmark. Passérstemplet "Ao" ved den tyske censur i Oslo.
Lot: 326818
DKK 60.00 |
Sold out
Norway
Norway
Covers > Norway > 2. World War
Covers > Norway > Christmastseals