1919 - Denmark - 3000
Ufrankeret brevkort dateret Horserød med rammestempel "Krigsfangeforsendelse" stemplet Helsingør d. 5.9.1919 til Ribe. Meddelelse skrevet på russisk.
Lot: 328571
Ended | 20/01/2021 21:25:00 |
Winning bid: | DKK 225.00 |
Bid history: | 2 bids |
1. World War