1870 - France
20 c. Napoleon på Ballon Monté brev stemplet Paris d. 24.12.1870 til Anvers, Belgien. Befordret med ballon "Rouget de l'Isle". Sjælden jule-ballonflyvning: Dallay No. 48: €7000. 10 c. mærke mangler.
Lot: 185283
DKK 2,500.00 |
Europe
France
Covers > Denmark issues > Christmas Seals