1945 - Denmark - EB 102 - 1000

15 øre Chr. X helsagsbrevkort (fabr. 152) ustemplet dateret København d. 7.2.1945 til dansk indsat i KZ-lejr Neuengamme pr. Hamburg, Tyskland. Kortet er muligvis ikke afsendt - eller fremsendt i pakke. Uden postale eller censur påtegninger.

Lot: 333459
DKK 500.00