1916 - Germany
Ufrankeret feltpostkorrespondancekort med indhold fra SMS "Elsass" dateret i Libau og stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost no. 215 (= Befehlshaber der Aufklärungsschiffe der östlichen Ostsee) til Kiel-Wik.
Lot: 333964
DKK 60.00 |
Europe
Germany
German Reich