1861 - Denmark - 7 - 4220
4 sk. 1858 udg. på brev med langt indhold dateret Kiel d. 11.5.1861 annulleret med nr.stempel "168" og sidestemplet antiqua Holst. Eisenb. Postsp. Bureau d. 12.5.1861 via Flensburg og Højer til Keitum på Sylt. Påskrevet "Afreist" og eftersendt til Flensburg. Mange stempler.
Lot: 335218
Ended | 05/05/2021 21:03:20 |
Winning bid: | DKK 600.00 |
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein