1874 - Denmark - EB 1 - 4470
2 sk. helsagsbrevkort dateret i Svebølle d. 8.3.1874 annulleret med nr.stempel "1" og sidestemplet med fodpoststempel F:P: d. 12.8.1874 til Kjøbenhavn. Uklart hvordan kortet er ankommet til København. Lille hj.skade.
Lot: 338077
Ended | 16/06/2021 21:34:41 |
Winning bid: | DKK 200.00 |
Bid history: | 4 bids |
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark cancellations > Footpost cancels