1873 - Denmark - EB 2 - 4774
4 sk. helsagsbrevkort dateret i Nyraad annulleret med nr.stempel "78" og sidestemplet lapidar Vordingborg d. 7.8.1873 til København. Nyraad havde brevsamlingssted med selvstændig postadresse i 1868-1883 uden eget stempel. Hj. skade.
Lot: 342471
Ended | 07/11/2021 21:53:20 |
Winning bid: | DKK 60.00 |
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels