1943 - Norway
Tysk 5 pfg., 6 pfg. (2) og 12 pfg. Hitler markeret ugyldig på brev stemplet Trondheim d. 29.1.1943 til Halle, Tyskland. Sort T-stempel. Åbnet af tysk censur - censurbanderole mangler. Fold.
Lot: 188825
DKK 300.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Norway > 2. World War