1916 - Netherlands
12½ c. Wilhelmina på brev med svagt stempel d. 24.11.1916 til Rio de Janeiro, Brasilien. Åbnet af britisk censur og tilbageholdt til krigens slutning. Frigivet med rødt rammestempel "Released by the British Military Authorities" og ank.stemplet i Rio de Janeiro d. 2.9.1919. Del af censurbanderole mangler.
Lot: 343133
Ended | 20/10/2021 21:56:09 |
Winning bid: | DKK 220.00 |
Bid history: | 3 bids |