1927 - Denmark - 1000
1½d George V på brevkort (Britiske ulveunger) dateret Gillwell og stemplet Chingford d. 1.5.1927 til kvindelig spejderleder i Husum, Danmark. Hilsen fra dansk spejder leder “Sven Aage” under ophold i den internationale spejder træningslejr Gillwell nær London. Bl.a. omtale af lejrlederen John Skinner Wilson.
Lot: 344
Ended | 07/12/2021 21:57:10 |
Winning bid: | DKK 600.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Denmark cancellations > Scouts/Cancelations