1918 - Faroe Islands - 68 - 3800
5 øre Chr. X på underfrankeret brevkort (Trangisvaag) fra forfatter, maler og Ebbe Kornerup dateret i Thorshavn d. 24.9.1918 og annulleret i ved ankomst til Kjøbenhavn d. 1.10.1918 til den danske charge d'affaire i Buenos Aires, Argentina. Ank.stemplet i Buenos Aires d. 11.12.1918.
Lot: 421
Ended | 07/12/2021 22:10:00 |
Winning bid: | DKK 2,929.00 |
Bid history: | 5 bids |
Typograph Issues
Covers > Faroes > 1. World War