1906 - Faroe Islands - 53 - 3800
10 øre Chr. IX på skibspost brevkort (Bøsdalafos) dateret Thorshavn og annulleret med skotsk stempel i Leith d. 15.9.1906 og sidestemplet “Paquebot” til dansker ved Store Nordisk Telegraf Selskab i Newcastle-on-Tyne, England.
Lot: 443
Ended | 07/12/2021 22:18:04 |
Winning bid: | DKK 2,200.00 |
Bid history: | 3 bids |
Typograph Issues
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail