1921 - Faroe Islands - 68, 112 - 3800
5 øre Chr. X og 10 øre Genforening på brevkort (HMS “Heimdal”) dateret krydseren “Heimdal”, Thorshavns Rhed d. 22.6.1921 annulleret Kjøbenhavn d. 25.6.1921 og sidestemplet “Fra Færöerne” til København.
Lot: 445
Ended | 07/12/2021 22:14:00 |
Winning bid: | DKK 1,650.00 |
Bid history: | 4 bids |
Shipmail
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail