1912 - Norway - 79
Islandsk 10 aur Chr. IX og norsk 10 øre Posthorn på brevkort dateret på Spitsbergen d. 11.8.1912 annulleret i Tromsø d. 16.8.1912 og sidestemplet Magdalena Bay * Spitzbergen * d. 12.8.1912 til Admiral v. Hollmann i Berlin, Tyskland. Fold.
Lot: 542
Ended | 07/12/2021 22:30:10 |
Winning bid: | DKK 600.00 |