1879 - Denmark - 23 - 9351
4 øre Tofarvet (2) 14. tryk på brev med fuldt indhold dateret i Dronninglund d. 16.12.1879 annulleret med nr.stempel "248" og sidestemplet lapidar Flauenskjold d. 18.12.1879 til Jerslev Sogneraad pr. Aalborg - omadresseret til pr. Brønderslev. Lapidar stempel benyttet ca. 6 år tidligere end registreret af Vagn Jensen/Bendix.
Lot: 353211
Ended | 13/08/2023 22:27:44 |
Winning bid: | DKK 350.00 |
Bid history: | 6 bids |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels