1908 - German Colonies
Tysk post i Marokko. 5 Centimes/5 pfg. Germania "Marocco" spørgedel af dobbelt helsagsbrevkort med meddelelse dateret i Casablanca d. 8.4.1908 til Tanger. Ank.stemplet Tanger (Morocco) Deutsche Post d. 9.4.1908.
Lot: 353319
DKK 200.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Colonies
German post in Marocco