1862 - Denmark - 7 - 9670

4 sk. 1858 udg. på dampskibsbrev med fuldt indhold dateret i Aalborg d. 30.9.1862 annulleret med nr.stempel "40" og på bagsiden sidestemplet med BLÅT antiqua stempel Løgstør d. 1.10.1862 til Løgstør. Brevet afleveret direkte til dampskib i Aalborg. Antiqua Løgstøer kendes i blå farve i perioden 23.7.-15.12.1862.

Lot: 354328
DKK 400.00
Sold out