1932 - Estonia

5 s. og 10 s. Tartu/Dorpat Universitet på brevkort dateret ombord på S/S "Viola" io Reval annulleret med finsk skibsstemepel og sidestemplet Helsingfors d. 11.8.1932 til Mörrum, Sverige.

Lot: 354810
Ended 11/05/2022 21:44:08
Winning bid: DKK 385.00
Bid history: 3 bids