1858 - Slesvig - 4
4 sk. 1854 udg. 5. tryk på brev dateret Carlshütte annulleret med nr.stempel “54” og sidestemplet med 1½-ringsstempel Rendsburg med håndskrevet dato d. "28.4.1858" til Elmshorn. Håndskrevet dato i frimærketiden kendes kun i perioden 7.4.-13.5.1858.
Lot: 356144
DKK 600.00 |
Sold out
Covers > Denmark cancellations > 1 1/2 Ring cancels
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein