1832 - Denmark - 1000
1832. Kolera-brev. Francobrev dateret Kjøbenhavn d. 13.3.1832 mærket “Fr. Helsingborg” og stemplet Helsingborg d. 16.3.1832 til Mandal, Norge. Tydelige spor efter desinficering.
Lot: 356342
DKK 1,250.00 |
Prephil/Franco