1908 - Denmark - SK 0168 - 8782
3 øre Tjenestebrevkort fra Urlev Stenderup Pastorat dateret i Urlev d. 14.2.1908 annulleret med stjernestempel BRAASKOV og sidestemplet bureau Horsens - Juelsminde T.7 til Stenderup.
Lot: 360735
DKK 75.00 |
Sold out
Postal Stationary
Official Postcards
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels