1937 - Denmark - 240 - 9900
10 øre Regentjubilæum på brevkort dateret Frederikshavn annulleret med norsk stempel i Oslo d. 9.8.1937 og sidestemplet "Paquebot" til Esbjerg.
Lot: 362109
DKK 100.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Norway > Shipsmail