1908 - Denmark - 1000
10 pfg. Germania på brevkort dateret i Lüneburg d. 20.8.1908 annulleret med skibsstempel "Fra Tydskland L." og sidestemplet "Paquebot" til Stockholm, Sverige. Ank.stemplet i Stockholm d. 22.8.1908.
Lot: 362455
DKK 300.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Reich
Covers > Denmark postal history > Shipmail