1925 - Denmark - 122, 124 - 9900
5 øre og 10 øre Bølgelinie på brevkort (Skagen, Grenen med fyrtårn) dateret i Frederikshavn og annulleret med svensk stempel Göteborg d. 27.7.1925 og sidestemplet "Från Danmark" til Trollhättan, Sverige.
Lot: 363545
DKK 100.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Postcards > Denmark Towns and Views
Covers > Sweden > Shipsmail