1946 - Great Britain - 1000
Ufrankeret fortrykt krigsfange foldebrev dateret d. 18.6.1946 fra tysk fange i Camp 113, Holm Park, Newton, Stewart, Scotland til København, Danmark. På bagsiden stemplet: P.O.W. Camp No. 113 Great Britain.
Lot: 202283
DKK 125.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Denmark postal history > 2. World War