1936 - Denmark - 225 - 3760
10 øre H. C. Andersen på brevkort (Gudhjem, Bornholm) dateret i Melsted annulleret med skibsstempel "Fra Bornholm" og sidestemplet København K. d. 9.7.1936 til København.
Lot: 378020
DKK 60.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm