1950 - Denmark - 306 - 3770
15 øre Fr. IX på brevkort dateret i Allinge annulleret København d. 10.7.1950 og sidestemplet "Fra Bornholm" til Søborg.
Lot: 385004
DKK 100.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm