1945 - Denmark - 2920
Ufrankeret fortrykt dobbelt interneretpost foldebrev fra dansk overbetjent, Frantz Ludvig Quaade Mogensen, i stalag IVB Mühlberg dateret d. 17.1.1945 og stemplet 29.1.1945 til Charlottenlund, Danmark. Lejrcensur.
Lot: 214
Ended | 17/03/2024 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 750.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Interned Letters