1931 - Greenland - 169
15 øre Karavel på DFDS Radiobrev (beskåret) anulleret “Fra Aalborg” og sidestemplet København d. 6.11.1931 til Grønlands Styrelsen. Meddelelse indleveret på ombord på kryolithdamperen S/S “Julius Thomsen” og modtaget ombord på provinsdamperen S/S “Aalborghus”.
Lot: 644
Ended | 17/03/2024 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 600.00 |
Radio Letters
Covers > Greenland > Postal History