1936 - Denmark - SK22.1 - 2660
10 øre orange H.C. Andersen på postkort fra Brøndby Strand d. 28.7.1936 til Aalborg. Brøndby Strand / (Glostrup) posthornsstempel, der mangler et par bogstaver i stemplet, sansynligvis pga af en skade af stemplet!
Lot: 125880
DKK 600.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark cancellations > Posthorncancels