1865 - Denmark - 13 - 8700
4 sk. Krone/Scepter på dampskibsbrev med indhold dateret i Horsens d. 26.5.1865 annulleret med nr.stempel "1" og sidestemplet Kiøbenhavn KB d. 27.5.1865 til København.
Lot: 231740
DKK 125.00 |
Covers > Denmark postal history > Shipmail