1933 - Denmark - 171 - 1000
25 øre Karavel på illustreret P.& O. Line dampskib S/S "Mongolia" foldebrev dateret "Baltic Sea near Great Belt" stemplet København d. 2.8.1933 til Victoria, Australien. Meget dekorativ.
Lot: 232217
DKK 250.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail