1943 - Denmark - 1000
Fortrykt Interneret Forsendelse dateret d. 4.10.1943 og stemplet København d. 8.10.1943 til København. Fra interneret garder på Jægersborg Kaserne. Violet tysk Stalag censur.
Lot: 239082
DKK 250.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Interned Letters