1850 - Denmark - 4660
1850. Soldaterbrev fra 4. Reserve-Bataillon 2. Comp.dateret Tönning d. 13.9.1850 stemplet Friedrichsstadt d. 1x.9.1850 til Sigerslev Klint pr. Storehedinge. Påskrevet “Afleveres ved Kjöbmand Kielsen” og “4” sk. porto. 29.9.-4.10. 1850 var en større fægtning ved Tönning.
Lot: 291
Ended | 18/11/2015 21:33:50 |
Winning bid: | DKK 1,815.00 |
Bid history: | 3 bids |
Prephil/Franco
Covers > Denmark postal history > Militaria