1848 - Denmark - 6100
1848. Militaria brev stemplet Königl. Preuss. Feldpost. med delvist indhold dateret Hadersleben d. 15.7.1848 til Rendsburg. Indhold underskrevet af von Bentheim fra Füsilier-Bataillon Kaiser Alexander Grenadier-Regiment.
Lot: 292
Ended | 30/12/2015 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 1,250.00 |
Militaria
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein