1880 - Denmark - 25 - 8800
8 øre Tofarvet 19. tryk på brev annulleret med antiqua Feltpost No. 1 d. 24.7.1880 og sidestemplet med lapidar Viborg d. 24.7.1880 til Sahl pr. Vinderup. Sendt fra den militære lejrsamling i Hald ved Viborg. Sign. Nielsen.
Lot: 307
Ended | 18/11/2015 21:35:42 |
Winning bid: | DKK 600.00 |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark postal history > Militaria