1924 - Denmark - 128 - 2930
40 øre Chr. X på sørgekuvert med langt indhold dateret på Hvidøre og stemplet Klampenborg d. 15.8.1924 til Queen Alexandra, Sandringham, England. Skrevet af Prinsesse Thyra, begge døtre af Kong Chr. IX.
Lot: 528
Ended | 18/11/2015 22:01:29 |
Winning bid: | DKK 968.00 |
Bid history: | 5 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Royal/Famous