1936 - Faroe Islands - SK 1300 - 3870
15 øre Karavel på brev annulleret med udslebet stjernestempel SVINØ og sidestemplet med klipfiskstempel i Klaksvig Færøerne d. 6.3.1936 til København. Signeret Dr. Debo BPP.
Lot: 242255
DKK 600.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Faroes > Starcancels