1916 - Germany - 6262
Ufrankeret feltpostkort (Hørnum fyrtårn) dateret Hørnum og stemplet Westerland d. 2.11.1916 med briefstempel: "Inselwache SYLT / Briefstempel" og håndskrevet "Milit. geprüft" til Ballum pr. Tondern.
Lot: 252060
DKK 150.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Reich
Postcards > Mills and Lighthouses
Covers > Slesvig > 1. World War