1940 - Denmark - 197, 198 - 8000
2 øre og 4 øre (par) Bølgelinie på skibsbrevkort dateret Aarhus og annulleret med skibsstempel "Fra Aarhus", samt sidestemplet København K d. 30.4.1940 til København.
Lot: 145562
DKK 60.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail