1918 - Denmark - SF 1 - 1000
5 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Saltholm d. 16.8.1918 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.8.1918 til København. Sjælden anvendelse ved den lille militær forlægning på øen Saltholm i Øresund.
Lot: 71
Ended | 01/01/2017 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 600.00 |
Soldier Stamps
Covers > Denmark postal history > 1. World War