1935 - Denmark - 204 - 6700
20 øre Karavel på brevkort dateret på M/S “Jylland” og annulleret med britisk stempel London M B d. 29.8.1935 til Kirk Sandall, Doncaster, England. Stemplet London MB (= movable box) ses kun sjældent i forbindelse med skibspost fra Danmark.
Lot: 191
Ended | 01/01/2017 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 500.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail