1867 - Slesvig - DAKA 62.00 - 6120
1867. Ufrankeret tjenestebrev med indhold dateret Hammeleff d. 9.9.1867 og stemplet Hadersleben d. 10.9.1867 til Haderslev. Hammeleff fik oprettet posthülfstelle i 1883 og samme år postagentur underlagt Haderslev.
Lot: 256999
DKK 125.00 |
Sold out
Slesvig
Schleswig-Holstein
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls