1880 - Denmark - EB 4 - 8800
8 øre helsagsbrevkort dateret Hald annulleret med svagt nr.stempel "214" og sidestemplet antiqua Feltpost No. 1 d. 21.7.1880 til Ørumgaard pr. Daugaard Station. Skade i overkanten.
Lot: 258234
DKK 150.00 |
Sold out
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark postal history > Militaria
Covers > Denmark postal history > Fieldpost
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels